Dieta truskawkowa bogata w witaminy!

Witaminy i minerały zawarte w truskawkach mają wielką moc. Pomagają odżywać ciało, psychikę, walczyć z wieloma dolegliwościami oraz zapobiegać nawet ciężkim chorobom. Witamina C, która jest przeciwutleniaczem, daje ochronę przed wolnymi rodnikami i wspomaga wchłanianie się żelaza. Dodatkowo truskawki zawierają kwas foliowy, który zapobiega depresji oraz wzmacnia pamięć. Jest niskokaloryczna i powoduje, że poziom cukru we krwi się obniża!

Właściwości lecznicze oraz zdrowotne truskawek!

Truskawki są nie tylko dobre w smaku, ale gwarantują też wiele różnych właściwości zdrowotnych. Polecane są dla reumatyków, osobom chorym na wątrobę, a także tym, którzy cierpią na schorzenia nerek. W wielu przypadkach są moczopędne. Truskawki mają również zbawienny wpływ na pracę serca, pomagają obniżyć złowrogi cholesterol, a także nadciśnienie tętnicze. Może Cię to zdziwić, ponieważ są słodkie, a przy tym wykazują niewielką wartość kaloryczną. Skutecznie poprawiają apetyt i gaszą pragnienie! Niewiele osób jest świadomych, ale truskawki są użyteczne przy zwalczaniu niewielkich dolegliwości gardła.

Truskawki mają w sobie wiele witamin! Dlatego powinny je spożywać osoby cierpiące na anemię. Jednocześnie doskonale wspierają układ odpornościowy!

Dieta truskawkowa — przepyszne i zdrowe przepisy!

Truskawki można jadać na wiele sposobów. Zazwyczaj zjada się je z cukrem i śmietaną. Inni robią papkę – wyciskają sok widelcem i mieszają całość. Truskawki są składnikiem wielu koktajli. Podstawowy zawiera tylko dwa składniki – mleko kokosowe i dojrzałe truskawki. Całość trzeba ze sobą zblendować i mamy gotowy eliksir! Do wcześniejszego koktajlu możesz dosypać płatki owsiane i w ten sposób przygotujesz zdrowe oraz odżywcze śniadanie. Truskawki są świetnym i smakowitym uzupełnieniem wszelkich serników. Można je spożywać nie tylko na słodko, ale także w bardziej wytrawnej wersji – jak na przykład w postaci sosów do mięsnych potraw.

Jakie ciekawostki niosą ze sobą truskawki?

Ciekawym faktem jest z pewnością witamina C zawarta w truskawce. Nawet owoce cytrusowe nie zawierają w sobie tak dużo witaminy C, jak truskawka! Są różne odmiany tego słodkiego owocu, wyróżnić możemy białą i żółtą. Pestki w skórce truskawki wpływają na błonnik, który jest bardzo wysoki. Owoc zawiera kwas foliowy, który zapobiega depresji. Badania przeprowadzone w walce z nadwagą wykazały, że osoby, które spożywają truskawki, szybko tracą na wadze!

Informacje:
Ocena:
0.00/0
Oceń artykuł:

Komentarze 0

Brak komentarzy

Arykuły w kategorii Zdrowie i odżywianie

Brak artykułów