Poznaj konkretne porady, które pomogą Ci sprzedać mieszkanie!

Szukasz konkretnych porad na pytanie – jak sprzedać swoje mieszkanie? Dobrze, że tu jesteś! W niniejszym artykule dajemy konkretne rady i odpowiadamy na pytania odnośnie do sprzedaży nieruchomości. Poniżej znajdziesz odpowiedzi na pytania z zakresu przygotowania dokumentów, świadczących o tym, że możesz sprzedać mieszkanie, zasad dotyczących wyszykowania lokalu do wizyty potencjalnych kupców oraz rozmów końcowych!

Jak oszacować wartość nieruchomości? Jakie są wymagane dokumenty do sprzedaży mieszkania?

Gdy myślimy o prawidłowo przeprowadzonej transakcji, musimy przygotować wszystkie niezbędne dokumenty. Na początku sprawdź, jak wygląda twoje prawo do zbycia nieruchomości. Zdarza się, że podmiot sprzedaży ma kilku właścicieli lub postępowanie spadkowe nie dobiegło końca. Istotna jest poprawna analiza dokumentu uzyskania praw do mieszkania. Następną rzeczą, którą każdy myślący poważnie o transakcji powinien zrobić, jest upewnienie się, że nie poniesiemy kosztów podatkowych powiązanych z transakcją oraz pieniędzmi, jakie za nią otrzymamy. Można się przed nimi uchronić, ale to zależy od okresu, kiedy nabyliśmy mieszkanie oraz po jakim czasie je zbywamy, jaką cenę chcemy uzyskać i na co przeznaczymy zdobyte przez nas pieniądze.

Gdy dopełnimy dotąd opisanych formalności, powinniśmy przeanalizować temat wyceny naszej nieruchomości. Kluczowe jest przemyślenie, jaką potencjalną grupę docelową może interesować nasze mieszkanie i ile pieniędzy może ona przeznaczyć na jego zakup. Pozwoli nam to nie tylko określić cenę, na jaką będą w stanie sobie pozwolić, ale także przygotować ogłoszenie, które może ich zachęcić do pozostania na nim dłużej, a może nawet do skontaktowania się z nami i umówienia się na wizytę! Zastanówmy się, jak dużą powierzchnię ma nasze mieszkanie? W jakiej lokalizacji się znajduje? Czy zlokalizowana jest przy głównej drodze?, czy może bardziej na uboczu? Kiedy było oddane do użytku? W jakim jest standardzie? Należałoby sprawdzić ceny mieszkań o analogicznym wykończeniu, lokalizacji, jak również czy ich ceny w tym momencie rosną, czy spadają. Jest to trudne zadanie, dlatego niezwykle pomocna będzie opinia rzeczoznawcy.

Wyższa wartość mieszkania po uprzednim przygotowaniu!

Przygotowaliśmy najważniejsze dokumenty, wyznaczyliśmy cenę, znamy mniej więcej ewentualnych nabywców, więc nadszedł czas na zadbanie o wizerunek naszej nieruchomości oraz dostarczenie jak najbardziej pozytywnych odczuć osobom oglądającym. Fundamentalną czynnością jest jego gruntowne wysprzątanie, naprawienie zepsutych akcesoriów oraz usterek, np. wymiana żarówek. Najważniejsze jest pierwsze wrażenie, z tej przyczyny usuń wszystkie nadliczbowe akcesoria dotychczasowych lokatorów. Odmaluj ściany – są to powierzchnie, które nawet bez żadnych niepożądanych czynników ulegają zabrudzeniom. Nada to mieszkaniu świeżości oraz zyska ono optycznie na wielkości.

Sprawdź, czy instalacje wodne i elektryczne są sprawne, nie tylko dla bezpieczeństwa nowych mieszkańców, ale dodatkowo dla swojego spokoju i komfortu.

Zadbaj także o balkon, świeże ręczniki i wyniesienie śmieci. W czasie oglądania mieszkania zaproponuj aktualnym lokatorom wyjście na spacer, do kina, albo do restauracji. Podsumowując wszystko, najlepiej, jeśli potencjalni nabywcy będą mogli poczuć się jak u siebie w domu. W sytuacji, gdy mieszkanie jest w stanie deweloperskim, sprawa jest ułatwiona. Wystarczy pobieżne posprzątanie. Gdy nie masz czasu na zajęcie się porządkami, zawsze możesz wynająć firmę sprzątającą, która zrobi te wszystkie czynności za Ciebie.

Czy sprzedaż mieszkania wymaga promocji w sieci? Jeśli tak, to co należy zrobić?

Możemy ogłaszać ofertę, ale jeżeli nie uczynimy tego prawidłowo, jest duża szansa, że przepadnie ona w gąszczu setek ofert emitowanych do sieci na co dzień. Do odpowiedniej promocji potrzebujemy dobrej reklamy, co nie tylko zwiększy ilość ludzi odwiedzających Twoje ogłoszenie, ale również ilość zapytań, telefonów oraz maili zwiększających szansę na znalezienie odpowiedniego kupca!

Zadbaj o bezproblemowy kontakt potencjalnego kupcy z Tobą, a także miej na uwadze możliwe negocjacje!

W ogłoszeniu o sprzedaż mieszkania zadbaj o to, aby kontakt z Tobą był bezproblemowy. To ważne, ponieważ potencjalni kupcy nie chcą czekać i co gorsza, jeśli nie będą mogli się z Tobą skontaktować. Podaj godziny, w których na spokojnie możesz z nimi porozmawiać. Jeśli podczas spotkania dojdzie do negocjacji w sprawie ceny mieszkania, podejdź do tego z otwartą głową i uważnie słuchaj drugiej strony. W razie wątpliwości poproś o kilka dni na decyzję.

Informacje:
Ocena:
0.00/0
Oceń artykuł:

Komentarze 0

Brak komentarzy

Arykuły w kategorii Nieruchomości

Brak artykułów